تیر ۲۱, ۱۳۹۹

باکسیما

مجله اینترنتی آموزشی، سرگرمی ، خبری ، بازی ، کسب درآمد ارزی و ریالی ، تکنولوژی و …

پیش بینی قیمت بیت کوین

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰

زمان مطالعه :۴ دقیقهبا وجود محبوبیت روزافزون بیت کوین و خرید  فروش آن در بازارهای جهانی بسیاری از افراد در سرمایه گذاری روی این بازار تردید دارند و از این رو به دنبال شاخص و الگوهایی دقیق و معتبر برای پیش بینی بازار بیت کوین می گردند. بنابراین در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا به برخی از این سوالات همراه با تحلیل قیمت‌ های آینده در بازار بیت کوین پاسخ دهیم. در ادامه با باکسیما همراه باشید تا از مفاهیم و قیمت بیت کوین درجریان باشید

پیش بینی قیمت معمول برای بیتکوین (BTC)

در ادامه مطلب خلاصه ای از جدیدترین تحلیل کوتاه قیمت ها و پیش بینی های بیت کوین در تاریخ ۲۵ آوریل ۲۰۱۹ ارائه شده است:

در اوایل ماه آوریل بیت کوین به بالاترین سطح خود یعنی ۵۴۰۰ دلار آمریکا رسید. سپس شروع به روند صعودی گرفت، اما براساس تجزیه و تحلیل‌ های صورت گرفته در بازار  این قیمت به ۵۳۰۰ دلار کاهش خواهد یافت.

تجزیه و تحلیل های فنی

در ادامه مطلب به تحلیل دوره ژوئن ۲۰۱۳ تا مارس ۲۰۱۹ پرداخته شده است:

افزایش نرخ

بیت کوین در تاریخ ۶ ژوئیه ۲۰۱۳ به کمترین میزان خود یعنی ۶۰ دلار آمریکا رسید، سپس در ۶ دسامبر همان سال به قیمت ۱۱۴۱ دلار آمریکا معامله شد.

پس از کاهش تدریجی قیمت از سال ۲۰۱۳، ارزش آن در ۱۷ اوت ۲۰۱۵ به ۱۶۲ دلار و سپس در دوره‌ای طولانی مدت در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ به ۲۰۰۰۰ دلار  رسید. در تاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۱۸ ارزش بیت کوین با سیری صعودی به ۳۲۰۰ دلار افزایش یافت. بنابراین میزان نرخ این دوره از بالا به پایین ۸۵ درصد و از پایین به بالا ۱۱۴۰۰ درصد می باشد.

از آنجایی که میزان نرخ کاهش در این دوره‌ها یکسان بوده بنابراین فرض می‌کنیم که میزان نرخ افزایش از پایین به بالا نیز مشابه خواهد بود. از این رو، در صورتیکه حرکت رو به رشد همانند سال ۲۰۱۵ باشد، شاهد افزایش نرخی هستیم که می توانیم برای پیش بینی الگوی در حال توسعه بعدی استفاده کنیم. اما حتی اگر این فرض دقیق باشد، ما نمی دانیم چه زمانی این الگو اتفاق خواهد افتاد. از این رو، باید داده‌ها را با استفاده از الگوهای زمان و شاخص های فنی به طور کامل تجزیه و تحلیل کنیم.

دوره‌های زمانی

برای پیدا کردن موقعیت فعلی نسبت به ۲۰۱۷ باید از شاخص RSI استفاده کنیم. شاخص قدرت نسبی (RSI) شاخصی است که حجم تغییرات قیمت را محاسبه می کند تا شرایط فروش =یا خرید بیش از حد قیمت را در بازار تعیین کند.

در سال ۲۰۱۵ کمترین مقدار RSI به میزان ۲۳ بود که در ۲۰ نوامبر ۲۰۱۸ نیز این مقدار دوباره تکرار شد.

بیت کوین RSI

به نظر می رسد که از نظر قیمت و RSI، الگوی ایجاد شده معکوس الگوی سال ۲۰۱۳ باشد. بنابراین براساس شاخص RSI  قیمت بیت کوین در سپتامبر ۲۰۱۹ در حدود ۳۰۰۰ دلار خواهد بود (این قیمت ها تنها براساس شاخص به دست آمده و درست یا نادرست بودن آن مشخص نیست).

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹

ارزش بیت کوین از تاریخ ۶ دسامبر ۲۰۱۳ تا ۱۷ می ۲۰۱۵ روزانه کاهش یافت تا به کمترین حد خود رسید.  اگر ما همان زمان بندی را برای ۲۰۱۷ در نظر بگیریم، پیش بینی می شود که براساس شاخص RSI قیمت بیت کوین در روز ۴ سپتامبر ۲۰۱۹ نزدیک به ۳۰۰۰ دلار باشد.

با استفاده از همین شاخص قیمت بیت کوین در پایان سال ۲۰۱۹ به ۷۰۰۰ دلار خواهد رسید.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰

در تاریخ ۲۷ دسامبر ۲۰۱۵ قیمت بیت کوین با ۴۶۰ دلار معامله می شد و در دسامبر ۲۰۱۶ به ۹۶۰ دلار رسید. با استفاده از روند قیمت بیت کوین بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ ارزش این ارز دیجیتالی در پایان ۲۰۲۰ به ۱۶۵۰۰ تا ۱۷۵۰۰ دلار خواهد رسید (این اعداد تنها پیش بینی از روند سابق حرکت بیت کوین در بازار می باشند و واقعی نیست).

این قیمت ها تنها با استفاده از الگوها و شاخص‌های در نظر گرفته شده، ارائه شده‌اند و صحت آنها مشخص نیست. الگوهایی که تعریف می کنیم نمی توانند شاخص های دقیق قیمت های آینده را در نظر بگیرند.