تیر ۲۱, ۱۳۹۹

باکسیما

مجله اینترنتی آموزشی، سرگرمی ، خبری ، بازی ، کسب درآمد ارزی و ریالی ، تکنولوژی و …

بیت کوین هایی که یک سال است از دست نخوردند!!!

افزایش تعداد بیت کوین‌های جابه‌جا‌نشده که به معنای انباشت بیت کوین است، معمولاً به‌عنوان یکی از نشانه‌های صعودی بودن بازار به‌حساب می‌آید. اما ممکن است روند فعلی خاص باشد.

به گزارش کریپتویوتودی، تیم تحقیقات گلس‌نود (Glassnode) که به‌طور ویژه تحلیل‌های بلاک چین بیت کوین را انجام می‌دهد، اعلام کرد بازار فعلی بیت کوین شباهت زیادی به شرایط بازار سال ۲۰۱۷ دارد.

تحلیل‌گران در گلس‌نود نموداری را منتشر کردند که در آن می‌توان تغییرات برخی از معیارهای بسیار جالب را مشاهده کرد. آنها مقدار بیت کوین‌هایی را که برای حداقل یک سال جابه‌جا نشده‌اند، ردیابی کرده‌اند.

بر اساس این نمودار، تعداد بیت‌ کوین‌های جابه‌جا نشده رقم قابل‌توجه ۶۰ درصد است. آخرین باری که چنین رقم بالایی مشاهده شده بود، به پیش از صعودی شدن قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ باز می‌گردد.

همین روند صعودی باعث شد تا قیمت هر واحد بیت کوین در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ (۲۶ آذر ۹۶) به رکورد تاریخی ۱۹٬۷۸۶ دلاری برسد.

اندکی پس از نزولی شدن روند در سال ۲۰۱۸، میزان بیت کوین‌های جابه‌جا‌نشده به رقم پایین‌تر از ۴۰ درصد رسید که با کاهش قیمت شدید این ارز دیجیتال همراه بود.

چنین ارقامی فقط برای شبکه بلاک چین بیت کوین حیاتی به‌حساب نمی‌آیند. آدام کوکران (Adam Cochran) از شرکت مِتِکارتل ونچرز دی‌اِی‌اُ (Metecartel Ventures DAO)، تصریح کرد که نهنگ‌های اتریوم نیز مرحله انباشت را آغاز کرده‌اند.

در حالی که قیمت اتریوم به هیچ وجه به بهترین سطوح خود نزدیک نیست، ۱۰٬۰۰۰ کیف پول اتریوم در حال انباشت این ارز دیجیتال هستند و به نظر هیچ تمایلی برای فروش اترهای خود ندارند.

شرایط در صرافی‌های ارز دیجیتال کاملاً متفاوت است. در حالی‌که بیت کوین‌ها همچنان از صرافی‌ها خارج و در کیف پول‌های آفلاین ذخیره می‌شوند، صرافی‌های متمرکز مشهور در حال انباشتن اتریوم هستند.

برای مثال، میزان موجودی اتریوم در صرافی بیتفینکس تقریباً به ۶۰ درصد افزایش یافته است که در مجموع تعداد حیرت‌آور ۴ میلیون اتریوم را نشان می‌دهد. الیاس سیمونز (Elias Simons)، تحلیل‌گر دیسنترال پارک (Decentral Park)، اظهار داشت که این موضوع احتمالاً نشان‌دهنده تصمیم بیتفینکس برای مشارکت در اثبات سهام اتریوم ۲٫۰ و یا پوشش کارمزدهای Gas در توکن‌های تتر مبتنی بر ERC۲۰ است. همچنین ممکن است بیتفینکس به دنبال ارائه نرخ‌های سرمایه‌گذاری بهتر نسبت به سایر بازارهای DeFi برای انباشت‌کنندگان اتریوم باشد.

منبع :ارز دیجیتال/ایتنا

بیشتر بخوانید :فروشگاه های هنگ کنگی بیت کوین کش را به جای بیت کوین قبول می کنند!!

روز پیتزای بیت کوین؛ سرانجام آن ۱۰ هزار بیت کوین چه شده