بهمن ۹, ۱۳۹۹

باکسیما

مجله اینترنتی آموزشی، سرگرمی ، خبری ، بازی ، کسب درآمد ارزی و ریالی ، تکنولوژی و …

احتمال ورود پی پال به حوزه ارز دیجیتال خیلی زیاد شد

گفته می‌شود که شرکت پی‌پل اوایل سال جاری میلادی به کمیسیون اروپا اعلام کرده که فعالیت‌هایی در حوزه ارزهای دیجیتال انجام داده است.

به گزارش کوین دسک، پی‌پل در نامه‌ای که ۲۰ مارس (۱ فروردین) به کمیسیون اروپا ارسال کرده است، اذعان داشته که قدم‌هایی «ملموس و یک جانبه» در حوزه ارزهای دیجیتال برداشته است. این نامه در ماه ژوئن (خرداد) به‌صورت عمومی منتشر شده است.

برخی منابع آگاه همان ماه اعلام کردند که پی‌پل به‌دنبال ارائه امکان خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال است. پی‌پل در آن زمان واکنشی به این اخبار نشان نداد.

این شرکت در نامه خود خطاب به اتحادیه اروپا به تشریح چگونگی قانون‌گذاری بهتر در ارتباط با ارزهای دیجیتال پرداخته بود. در بخش دیگری از این نامه نیز عنوان شده است که این ارزها می‌توانند باعث رفع «اشکالات» در سیستم اقتصادی شوند.

بخشی از نامه پی‌پل به کمیسیون اروپا و پیشنهاد این شرکت در ارتباط با برخورد قانونی با ارزهای دیجیتال

پی‌پل با حدود ۳۰۰ میلیون کاربر فعال، در اظهاراتش اعلام کرده بود که هدفش از پیوستن به انجمن لیبرا و همکاری با فیس‌بوک، کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با بلاک چین و ارزهای دیجیتال بوده است. این شرکت ماه اکتبر سال گذشته (آبان ۹۸) از انجمن لیبرا جدا شد.

پی‌پل همچنین توصیه کرده بود که کمیسیون اروپا باید فعالیت‌هایی غیرقانونی نظیر پول‌شویی را که با استفاده از ارزهای دیجیتال صورت می‌گیرد رصد کند. از سوی دیگر، به‌گفته پی‌پل، قوانین اتحادیه اروپا نباید فناوری را هدف قرار دهد و باید رویکردی خنثی در ارتباط با مسائل فناورانه در پیش بگیرد.

منبع :ارز دیجیتال 

بیشتر بخوانید :دلایلی که باعث می شود ارز های دیجیتال آینده اقتصاد ایران را متحول می‌کند